Skip to content
13 maart 2026
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Spotify
99F_Header

99 Festivals

Hier start jouw Belgische festivalzomer

Primary Menu
  • Festivals
    • België
      • Graspop
      • WerchterRock Werchter
        • Rock Werchter
        • TW Classic
        • Werchter Boutique
      • Couleur Café
      • Paradise City
      • Dour
      • Suikerrock
      • Brakrock
      • Lokerse Feesten
      • Alcatraz
      • PukkelpopPukkelpop
    • Nederland
      • This is Live
        • Paaspop
      • Loud Noise
      • Best Kept SecretBest Kept Secret
      • PinkpopPinkpop
      • Jera On Air
      • Down The Rabbit Hole
      • LowlandsLowlands
    • Europa
      • Sziget
      • Lollapalooza
      • Duitsland
      • Denemarken
      • Frankrijk
      • Oostenrijk
      • Spanje
      • UK
    • Free
    • Calling From The Underground
  • Artiesten
  • Festival Kalender
    • Gratis
    • Indoor
  • Festivaltips
    • Tickettips
      • Love your ticket & don’t show it!
    • Campingtips
      • Toiletgerief
    • Kledingtips
    • Eerste Hulp Bij Festivals
      • Crowdsurfen en stagediven voor dummies
  • Festival Checklist
  • Contact
    • 99 FAQ
Light/Dark Button
  • Home
  • België
  • Graspop
  • Wie maakt kans voor de affiche van Graspop 2026
  • Graspop

Wie maakt kans voor de affiche van Graspop 2026

6 maanden ago 17 min read

Wie maakt kans voor een plek op Graspop 2026 - Sfeer - Graspop Metal Meeting ©GMM - Chris StessensHet festivalseizoen is officieel ten grave gedragen, de pintjes verteerd en de laatste zonnecrème wordt vakkundig vervangen door regenjassen. De herfst is in het land, maar geen nood voor wie al heimwee heeft naar rondvliegende haren, scheurende gitaren en de geur van vers bier. We kijken al eens vooruit naar wat Graspop 2026 ons zou kunnen serveren! Blokkeer alvast donderdag 18 tot zondag 21 juni met zwarte alcoholstift in je agenda, want Dessel verandert dan opnieuw in het walhalla van de metal.

Verwacht je weer vier dagen vol ronkende gitaren, bonkende drums en verloren schoenen in de moshpit. Voorlopig moeten we het nog doen met luchtgitaar, maar laat ons al eens bekijken wie er straks de affiche kan sieren van Graspop Metal Meeting 2026.

De jaren ’80 komen terug

De jaren '80 komen terug met Def LeppardDe eerste naam is meteen een binnenkopper van formaat! Bij de start voor de Europese ticketverkoop van Def Leppard in 2026, dook plots ‘21 juni – Dessel‘ op in de beschrijving van hun sociale mediakanalen. Toevallig ook de slotdag en gemeente van Graspop Metal Meeting 2026. De Britse glamrockers lijken dus ongewild zichzelf als eerste headliner gelekt te hebben en wij noteren hen alvast met pen als afsluiter voor de laatste festivaldag.

De jaren '80 komen terug met Twisted Sister op GraspopNog meer glamrock en meebrulhits uit de jaren ’80? Twisted Sister staat op het punt om na tien jaar pensioen het stof van de pruiken te blazen. Tien jaar geleden namen ze afscheid met de veelzeggende ’40 and Fuck It’-tournee, maar voor hun 50e verjaardag beloven Dee Snider en co een wereldtournee die ook halt houdt op Europese festivals. Inmiddels hebben ze al afspraken ingeboekt op het Noorse Tons of Rock en het Deense Copenhell, die enkele dagen na Graspop vallen.

Je hoeft geen waarzegger te zijn om te bedenken waar dit stelletje glamrockpioniers perfect zou passen. Een zondagavond voor iedereen die jong was in de jaren ’80 meet spuitbussen vol hairspray, spandex en meebrul-anthems die elke metalhead stiekem woordelijk kent.

Vast huismeubilair

Vast huismeubilair Volbeat Dan komen we uit bij het soort namen die bijna een domicilie-adres kunnen vastleggen in Dessel. Beginnen doen we met Volbeat, waar frontman Michael Poulsen zijn deathmetal-zijsprongetje met Asinhell alweer netjes heeft opgeborgen en de Denen trokken zich terug om een nieuwe plaat in elkaar te schroeven. ‘God Of Angels Trust’ ligt inmiddels bij de platenboer en werd al live getest in onder andere het Sportpaleis.

Dat is een perfect moment om tegelijk ook het laatste papierwerk voor Graspop 2026 af te ronden. De weken voor Graspop warmt de Deense band zich al op bij Nova Rock en het Duitse dubbelfestival Rock am Ring & Rock im Park.

Vast huismeubilair SabatonOok Sabaton heeft de agenda opdezelfde manier gevuld. In 2022 kwamen de Zweden letterlijk knallen over de Desselse weide met de première van ‘The Tour To End All Tours’. Na dat bombardement namen ze even rust, maar binnenkort volgt de herovering met een gloednieuw album: ‘Legends’. Dat wordt gevierd met een Europese herfsttour, inclusief een halte in het Antwerpse Sportpaleis op dinsdag 2 december. In de lente steken ze de Grote Plas over om daarna in een rechte lijn koers te zetten naar de Europese festivalzomer van 2026.

Alice CooperAlice Cooper is inmiddels al 77 jaar, maar die oude knokkels van Vincent Damon Furnier blijven maar gaan. Deze herfst trekt hij nog door eigen land, maar voor volgend jaar zijn de eerste Europese data alweer bekend. Een week na Graspop speelt hij in Tsjechië en staan er ook al enkele festivals op de agenda. Dat is natuurlijk ook perfect voor een passage op TW Classic, of hij kan net als Iggy Pop de jeugd in Werchter een lesje in rock-‘n-roll geven.

Maar met tien passages op Graspop achter zijn naam voelt Dessel bijna als zijn tweede thuis. En hoe vaak gaan we die man nog op de podia zien voordat hij zijn laatste gil de micro in jaagt?

De meesters van de sub in Dessel, maar liefst acht keer stonden ze net onder de headliner. We hebben het natuurlijk over Megadeth. Helaas trekt Dave Mustaine in 2026 definitief de stekker eruit. Gelukkig doen ze dat niet zomaar, maar met een laatste album en een groots afscheidstournee. Eerst staan ze nog in Vorst Nationaal met Disturbed, maar als je al acht keer hoog op de affiche van Graspop stond, dan verdien je eens dat allerhoogste schavotje! Het zou een waardige buiging zijn voor een band die al decennia lang bij de ‘Big Four of American thrash metal‘ hoort.

Modern meubilair

Modern meubilair Bring Me The HorizonHun experimenten gaan zo ver dat je soms geen idee hebt in welk genre Oli Sykes en co zich precies bevinden. Gelukkig leveren ze telkens een perfect afgemeten, energieke show die van begin tot eind knalt. De terugkeer naar Graspop komt misschien snel na hun vorige passage, maar Bring Me The Horizon is intussen ook aangekondigd voor het Oostenrijkse Nova Rock en enkele festivals in het Noorden. Een stop in Dessel ligt dus voor de hand, maar wie weet durven ze in Werchter eens flink buiten de lijntjes te kleuren.

Modern meubilair Gojira at Lokerse Feesten by Geert Van de Velde - Liese Keereman - Hannelore DielemanOngenaakbaar, loeihard, messcherp, vloeiende riffs, beukende drums, donderende baslijnen en dat allemaal uitgevoerd met de chirurgische precisie en subtiliteit van een meteorietregen. Op de Lokerse Feesten bewees Gojira dat ze hun shows ook visueel kunnen opvoeren en het publiek kunnen bespelen als een fakir. Voor Graspop 2026 is het weer tijd voor een metaltsunami met de precisie van een atoomklok, terwijl de dubbele basdrum de dijken van de Stenehei doet beven.

Modern meubilair Parkway Drive - Graspop Metal Meeting ©GMM - Chris Stessens

Australische metalcore met verpletterende live-shows. Dat is wat we onthouden van Parkway Drive in ons kleine landje. Metalcore is misschien niet voor iedereen, maar deze band liet zich al gelden op Pukkelpop, Lokerse Feesten, Groezrock en zelfs de Main Stage van Rock Werchter. Vele weides werden al weggeblazen door deze Australische windhoos, maar de North Main Stage van Graspop 2023 afsluiten? Dat was een klasse apart.

Momenteel touren ze door Europa om hun 20e verjaardag te vieren, met een stevige productie in Vorst Nationaal op woensdag 1 oktober. Ideaal om alvast een extra vurig zomerfeestje in Dessel aan te kondigen.

Modern meubilair Papa Emeritus IV van Ghost - Credit Ryan ChangDe voorbije jaren hebben Papa Emeritus IV en zijn kardinalen enorme stappen gezet op het vlak van liveoptredens. Zo zetten ze de voorbije maanden alweer sterke hoogmissen neer in de grootste concerttempels en dat met een nieuwe plaat ‘Skeletá’ onder de arm. Op Graspop baande Ghost zich de afgelopen edities langzaam een weg naar boven op de affiche. Laatste keer mochten ze het publiek opwarmen voor Guns N’ Roses, maar nu hebben we geen drie uur durende zwanezang nodig.

Het is tijd voor een nieuw era en laat hen nu maar eens kleurig afsluiten. Krijgen we een hoogmis op de Stenehei of zorgt hun toegankelijke heavy metal voor een plek op de weide van Werchter?

Een nieuwe generatie headliners

Een nieuwe generatie headliners met Sleep Token by Adam RossiDan richten we onze blik op Sleep Token. Vorig jaar hadden we ze al hoog op ons lijstje gezet, maar ze kozen toen voor exclusieve optredens op Rock am Ring en Rock im Park op het Europese vasteland, terwijl Download de Britse festivals claimde. Hun bijbehorende spektakel was echter indrukwekkend genoeg om te bewijzen dat ze klaar zijn om ook andere grote Europese podia te veroveren en dan mag de organisatie van Graspop deze kans dus zeker niet laten liggen.

Een nieuwe generatie headliners met Bad OmensSoms is het meer dan noodzakelijk om op de pauzeknop te duwen en dat deed Bad Omens in de zomer van 2024 na een slopende periode met hun doorbraak. De Europese festivaltour met onder andere Rock Werchter, werd geschrapt om hen de ademruimte te geven om opnieuw op krachten te komen. Dat bleek meer dan nodig en de band nam ruim de tijd voor een nieuwe plaat, die ze deze herfst komen voorstellen in Europese concertzalen.

Is Bad Omens na enkele festivals over de grens klaar voor de hoogste trede op Graspop of kiezen ze ervoor om Werchter 2024 goed te maken? Maar eerst mogen de vlammen in Vorst Nationaal op maandag 1 december oplaaien.

Nog meer stevig werk

Nog meer stevig werk met Limp Bizkit BELOf Electric Callboy nog steeds even metal zijn sinds hun naamswijziging? Dat bespreken we liever in de Belgian Beer Bar. Maar na een stevige headliner mag het verstand gewoon op nul voor party time met te veel pyro, confetti, felle kleuren en een epileptische lichtshow. Over beperkingen gesproken, Limp Bizkit staat bovenaan de affiche van enkele Europese festivals rond Graspop. Al vergeven we het ze graag als ze exclusief op Werchter Parklife komen knallen.

Nog meer stevig werk met HelloweenHelloween komt binnen enkele weken naar Europa, maar België is een blinde vlek op hun tourkaart. Gelukkig zijn er al plannen voor volgend jaar met hun ’40 Years Anniversary Tour’, inclusief Europese festivals. Krijgen ze een mooie plek op Graspop Metal Meeting of beperken ze zich tot festivals waar ze mogen headlinen? Of mag het nog legendagischer? Foreigner heeft rond Graspop al enkele Duitse concerten vastgelegd.

Nog meer stevig werk met SepulturaAvatar tourt al een tijdje met hun Metal Circus, na Alcatraz komen ze op 12 februari langs in de AB en komende zomer ondersteunen ze af en toe Metallica. Gelukkig met genoeg ruimte om ook een paar festivals mee te pikken. Pantera volgt hetzelfde pad, de hype van de comeback is wat gezakt, maar hun naam alleen zorgt nog altijd voor een hoge plek op de affiche. Natuurlijk vergeten we ook Sepultura niet, die nog een extra rondje draaien van hun afscheidstoer na 40 jaar op de podiumplanken.

Nog meer stevig werk met Rise AgainstThree Days Grace keert terug met nieuwe muziek en in originele bezetting met frontman Adam Gontier. Ze zijn weer klaar voor grote podia, maar eerst een avondje Brussel. Dat doet ons denken aan Rise Against die recent in Vorst stonden. Komende zomer gaan ze weer stevig uithalen op Jera On Air. Kiezen ze net als Three Days Grace voor een dagje Werchter of wordt het toch Graspop? Al kan Sjock natuurlijk een 50-jarige verrassing in petto hebben.

Nog meer stevig werk met Frank TurnerGraspop breidt de laatste jaren zijn programma uit en met The Hives is er meteen ruimte voor een stevige portie garagerock dat zelfs Vorst Nationaal zal doen daveren. Ook Dropkick Murphys zakken deze herfst af naar Brussel, maar wij kijken vooral met veel interesse naar special guest Frank Turner en zijn Sleeping Souls die ons punkrockhart nog deed oplichten op Brakrock met muzikaal vuur. Deze man verdient in België eindelijk een groot podium.

Nog meer stevig werk met Alter BridgeTijdens vorige editie kon je Myles Kennedy solo bewonderen, maar in het voorjaar van 2026 komt hij terug met Alter Bridge, vergezeld van Daughtry, Sevendust en hopelijk een aankondiging voor Graspop. Arch Enemy keert trouwens ook terug met een nieuwe plaat en neemt Europese zalen over met Eluveitie en Gatecreeper. De negende Graspop-passage lonkt, al zouden ze in augustus ook een hoofdrol op Alcatraz kunnen claimen.

Nog meer stevig werk met HanabieAf en toe moeten ze ook eens buiten de lijntjes kleuren en Hanabie heeft nog wat goed te maken van 2024. Een Japanse aardbeving, gevolgd door een tsunami van gitaren en melodische metalcore met een explosief Aziatisch sausje. En dan Pierce The Veil, die nog nooit op Graspop stonden. Inmiddels vullen ze al de basketzaal naast het Sportpaleis, samen met Cavetown, Hot Mulligan en Crawlers. Hoog tijd dat ze ook de weide van Dessel eens volledig op stelten zetten.

Nog meer stevig werk met Breaking BenjaminHet zou bijna historisch zijn, want na de beruchte leak van Kamelot waarbij we bijna in ons broek deden, noteren we nog eens Breaking Benjamin. Hun eerste Belgische stop mag niet mislopen, want de Amerikanen zijn een week voor Graspop bevestigd voor Rock for People en Nova Rock. Door de vliegangst van frontman Benjamin Burnley zetten ze amper voet op Europese bodem en is het dus een unieke kans die de organisatie niet mag laten liggen.

Wat staat er al in onze buurlanden?

Wat staat er al in onze buurlanden met QueensrÿcheEen groot deel Europese rockfestivals in juni hebben al hun eerste namen gedropt en wie dan toch in de buurt speelt, is natuurlijk meteen kanshebber voor Graspop. Met zo’n buffet aan namen in onze buurlanden kan Graspop bijna niet anders dan stevig uitpakken. Zo vindt een week voor Graspop het Nederlandse Into the Grave 2026 plaats. Ook daar zetten de jaren ’80 weer hun voet tussen de deur met de komste van Queensrÿche, Vandenberg en Picture.

Wat staat er al in onze buurlanden met TriviumDe Duitsers zijn er zoals altijd vroeg bij en onze liefde voor Rock am Ring hoeven we niet onder stoelen of banken te steken. De grote namen hebben we hierboven al besproken, maar hun affiche bulkt nog van de lekkernijen zoals Architects, Babymetal, Trivium, Within Temptation, Ice Nine Kills, Landmvrks, Marteria, A Perfect Circle, Hollywood Undead en Social Distortion die allemaal al een weekendje Duitsland hebben geboekt.

Wat staat er al in onze buurlanden met Pennywise op Reconstruction Tour BerendrechtSinds dit jaar heeft Nederland een extra metalfestival, op South of Heaven prijkt een bonte mix met Septicflesh, Rectal Smegma, Black Label Society, Hellripper, The Fifth Alliance, Trenchwar en meer. Ook Jera On Air heeft opnieuw heel wat moois voor de Jupiler Stage. Denk maar aan All Time Low, Pennywise, Bury Tomorrow, Wargasm, Thrown, Malevolence, Ignite, Gridiron, Magnolia Park, Distant, Mouth Culture, Jaya The Cat, The Menzingers, Get The Shot, Desolated, Imminence en Ho99o9.

Wat staat er al in onze buurlanden op Nova RockWe kijken al uit naar onze jaarlijkse short-ski met bijhorende Oostenrijkse après-ski, maar achter de bergen vind je één van Europa’s grootste festivals met Nova Rock. Ze delen heel wat namen met onze Duitse vrienden van Rock am Ring, maar gooien er nog extra’s bovenop zoals Static-X, Soft Play, Mammoth, The Pretty Reckless, President, Catch Your Breath, Just Mustard, The Rasmus en Kublai Khan.

Biebob

Sfeer - Graspop Metal Meeting ©GMM - Chris StessensHet is nog lang tot de volgende editie van Graspop, maar een deel van de organisatie gaat nog altijd schuil onder de naam Biebob. De gelijknamige club in Vosselaar is helaas geschiedenis, maar blijft het kloppende hart waaruit het festival ooit ontsproot. De mensen achter Biebob doen er nog steeds alles aan om onze festivalloze maanden op te fleuren met stevige clubshows, vaak de perfecte voorbode van wat een zomer later op de festivalweides landt.

Wind Rose Antwerpse muziekcentrum TrixTegenwoordig nestelen ze zich in het Antwerpse Trix, waar de agenda lekker gevuld is. Zo staat op 15 oktober een epische avond gepland met Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix. November trappen we af met The Plot In You, Currents, Saosin en Cane Hill. Daags erna gevolgd door Battle Beast, Dominum en Majestica. Op 20 november mag het wat proggier met Leprous en daarna schakelen we richting kerstmarkten met Danko Jones, om dan tussen het skiverlof los te gaan op Counterparts, Sunami en One Step Closer.

Niet alleen de grote zalen krijgen hun deel, ook De Casino in Sint-Niklaas wordt pittig ingekleurd. Zo passeerde Primal Fear er onlangs en wordt het een onstuimige herfst met Faun en Ye Banished Privateers. Eind november komt er nog een stevige uppercut met Spineshank, Hed PE en South of Salem. Kort daarna dreunen de fundamenten helemaal los wanneer All Shall Perish langskomt.

Jupiler Stage of Brakrock

Jupiler Stage of BrakrockWe beginnen met de Common Thread Tour, die op 19 en 20 oktober halt houdt in de Ancienne Belgique. Dat klinkt als snoepjestijd voor de bookersvan de Jupiler Stage of de crew van Brakrock. Op zondag passeert een indrukwekkend rijtje met onder andere Kali Masi, Ways Away, Tigers Jaw, Sincere Engineer, Free Throw, Broadway Calls, Prince Daddy & The Hyena, Oso Oso, The Hotelier, The Dirty Nil, Joyce Manor en Spanish Love Songs.

Jupiler Stage of Brakrock voor Comeback Kid Reconstruction Tour naar BerendrechtEen dag later gaat het er nog harder aan toe met Northcote, Crime In Stereo, Modern Life Is War, Makewar, Catbite, A Wilhelm Scream, Dave Hause, Strike Anywhere, Defeater, Comeback Kid en Hot Water Music. Je hebt daar natuurlijk ook stevige afsluiters nodig en dan komen we al snel uit bij Ice Nine Kills, die moeiteloos de grote zaal van de Ancienne Belgique uitverkopen met The Devil Wears Prada en Creeper in het kielzog.

Jokers?

Jokers DisturbedEen Ace of Spades krijgen we helaas niet meer, maar Disturbed is alvast een stevige troef. De Amerikanen vieren 25 jaar ‘The Sickness’ en brengen die klassieker integraal in Vorst Nationaal, gevolgd door een reeks hits die elke festivalweide doen ontploffen. Ideaal dus om even uit te rusten en in 2026 af te zakken naar de Europese festivals. Al zal frontman David Draiman misschien eerst zijn kaarten op tafel moeten leggen over Gaza, want dat kan organisatoren nog wat zenuwachtig maken.

Wij willen ook geen vlaggenzwaai of politiek gedoe, alleen dat de miserie stopt. Geef ons bombardementen van blastbeats en gefluit van scheurende gitaren.

Jokers My Chemical Romance 2021Wat doen we met My Chemical Romance? Ze waren helemaal terug na een lange pauze, maar Europese festivals stonden amper op de agenda en een Belgische datum was ver te zoeken. Gelukkig is er weer hoop, want de band kondigde een Europese tour voor de zomer van 2026 aan. De kans op Werchter is klein, maar als Graspop hun krachten bundelen met Hellfest blijft alles mogelijk. De zwarte parade dendert dus gewoon verder! Krijgen we alsnog een Belgische datum? Wij schaffen alvast een nieuwe zwarte eyeliner aan.

Jokers SlayerSLAYERRRRR! In 2019 namen ze afscheid, maar het ‘Raining Blood‘ kruipt waar het niet gaan kan. Omdat comebacks nu eenmaal in de mode zijn, is ook Slayer terug van nooit weggeweest. Na shows op Louder Than Life en Hersheypark lijkt een Europees vervolg een optie. Wij ontvangen jullie met open armen in de wall of death en Dessel heeft al tien passages op het palmares. Doen we nog eentje? Nog een allerlaatste? Ook al zeggen we dat ook altijd tegen het vrouwke thuis, terwijl wij nog aan den toog zitten.

Chino Moreno - DeftonesEn dan ligt er nog een extra troef op tafel met Deftones. Pioniers van de nu metal, een genre dat al enkele jaren een flinke revival kent. Met hun nieuwe album ‘Private Music’ en een Europese tour inclusief Vorst Nationaal op vrijdag 30 januari, staan ze weer helemaal scherp. De vraag is alleen of ze daar een extra hoofdstuk aan breien met een Europese zomer of houdt Herman ze liever in zijn mouw als kwaliteitsinjectie voor de eerste editie van Werchter Parklife?

De Belgen

De Belgen met Channel ZeroOm hun rijke muziekgeschiedenis, de highs en lows en de sterke band met hun fans te vieren, speelt Channel Zero eind 2026 hun allerlaatste shows in de stad waar het voor hen allemaal begon. Een emotioneel einde in de Ancienne Belgique, maar laat ons eerlijk zijn! Na al die kleine festivals dit jaar verdienen ze een laatste en meer dan waardige passage op de heilige weide van Dessel. Vijftien jaar na hun vorige passage is het hoog tijd dat België z’n ultieme metalband nog één keer luid uitwuift.

De Belgen met Fleddy MelculyWat doe je als een depressie loert om de hoek? Een plaat maken om alles van je af te schrijven! Dat is exact wat Jeroen Camerlynck deed met ‘WEG’. Als frontman en brein achter Fleddy Melculy had hij dat proces nodig om opnieuw Fleddy te kunnen zijn. Het levert nieuwe muziek op en een viering van tien jaar in kleinere zalen, maar daarna verdient ook hij en zijn bont gezelschap weer plek op grotere podia en een hoog plaatsje in Dessel.

De Belgen met Ronker from Jutta VerveckenRonker brengt dan weer een breed muzikaal palet van zware metalen, gesmolten tot een stalen blik van pure rock-’n-roll. Een eclecticisme dat we niet snel in onze Vlaamse Ultratop terugvinden, maar de heren schopten het intussen al tot de AB Box. Ze speelden de laatste jaren talloze kleine festivals plat, maar het hoogtepunt ontbreekt nog op hun palmares. Hoog tijd dat Werchter of Dessel wakker schiet en hen eindelijk een groot podium aanbiedt.

De Belgen met Hellmut Lotti goes GraspopHelmut Lotti trekt z’n metaltenue nog eens aan en komt na Hellmut Lotti Goes Metal met het concept ‘Heart Rock‘. Zachter van insteek, maar zijn stem en tonnen respect voor de metalcommunity maken hem opnieuw een graag geziene gast onder metalheads. Er zijn inmiddels al boeken geschreven over zijn optreden van Graspop 2023, maar wie zingt er na een lange festivaldag met een halve liter in de hand niet keihard mee op een dozijn hits?

De Belgen met Temptations For The WeakTemptations For The Weak leverde eind 2024 met ‘Silver Lining’ een stevig hitje af en stond zelfs in de Staalhard 100 van Radio Willy. Wij rekenden op een vervolg in de vorm van een album en een mooie plek op Graspop, maar voorlopig bleef het bij kleinere festivals. Ruim tien jaar na hun doorbraak verdient die belofte eindelijk een vervolg op het grootste metalfestival van de Benelux.

De Belgen met GnomeGnome heeft intussen een dikke Engelse Wikipedia-pagina en mocht al spelen op Amerikaanse toppers als Aftershock en Louder than Life. Met hun derde plaat ‘Vestiges of Verumex Visidrome‘ hadden we hen dit jaar al op Graspop genoteerd, maar Dessel bleef doof. Hoog tijd dat daar iemand wakker wordt, anders krijgen wij nog eens een Kabouter Wesley-ragekramp, GE MOEST BESCHAAMD ZIJN GRASPOP!

De Belgen met The Curse Of Millhaven @ JOC IeperMillhaven begon een nieuw hoofdstuk met een nieuwe frontman en dat zonder in te boeten aan rauwheid. Een nieuwe langspeler komt eraan en dat maakt hen klaar voor een stap hoger in 2026. Voor Hexa Mera en Carnation is het dan weer bijna afgelopen, beide bands vieren helaas hun laatste jaar vol afbraakwerken. Misschien kan de organisatie van Graspop het afscheid nog even uitstellen en hen een waardig afscheidspodium bieden?

De Belgen met Arson-Live-Nikki-Lucy-01Heeft er iemand een logische uitleg waarom Arson nog niet op Graspop stond, of op The Slope van Werchter? Met hun mix van vuur en rock-’n-roll hebben ze intussen al talloze kleine podia zoals dat van Groezrock in lichterlaaie gezet. Het is hoog tijd voor wat lokale vuurkanonnen in Dessel. De rider is ook niet lang, want ze nemen zelfs hun eigen barman en whisky mee. Ze zijn een totaalpakket voor een vurig feestje.

De Belgen met Speed QueenSpeed Queen blies recent ‘…With a Bang‘ de wereld in, een plaat die je trommelvliezen doormidden snijdt als een straaljager. We quoteren dat meteen als perfect festivalmateriaal, al laten we het misschien even achterwege voor een slagerfestival. Nu Wildfest er niet meer is, hoort Wildheart met hun glam metal gewoon thuis in het Classic Rock Café van Graspop. Tijd om die coverbands te vervangen door echt Belgisch talent.

Het lijstje wordt eindeloos, maar toch een dikke shout-out naar al het nieuw werk van Alludence, Behind Bars, Sanity’s Rage, The Great White Nothing, Fractured Insanity, Reject the Sickness, Midnightmares, FireForce, Hemelbestormer, Aeveris, Signs Of Algorithm, Primal Creation, Hope Erodes, Far Beyond, Noord, Rudenya, Sulfeet, Static Vision en Mantah. Stuk voor stuk bands met nieuw en spannende muziek, die hun plek op onze festivals verdienen.

Lokerse Feesten of Alcatraz?

Lokerse Feesten of Alcatraz met Judas priestAlweer Judas Priest? Nee, dit jaar gewoon eens niet. Niets tegen deze metalgoden, maar drie keer in vier edities was al net iets te veel. Geef Alcatraz eens een kans, of hebben de Lokerse Feesten al toegeslagen? Hetzelfde geldt voor Lamb of God, tussen de vele Europese festivals die ze aankondigden, staat Alcatraz nog steeds niet op de lijst. Ook Godsmack heeft inmiddels nog geen Belgische stop weten te prikken tussen al die augustusfestivals.

Alcatraz was trouwens al bijzonder vroeg en kwam met de eerste namen vol power, staalharde riffs en een affiche waar je nu al U tegen zegt. Powerwolf, Slaughter To Prevail, Savatage, Testament, Paleface Swiss, Biohazard, Satyricon, Amorphis, Alcest, Anaal Nathrakh, Orbit Culture, Death Angel, Deicide, Dirkschneider, Soen, Fit For An Autopsy, Of Mice & Men, Voivod, Mushroomhead, Crimson Glory en Vended zien we pas later in de zomer terug op de Lange Munte.

Wie moeten we schrappen

Wie moeten we schrappen zoals Linkin Park 2024Nooit leuk, maar de definities en theorieën in festivalwetenschappen zijn nu eenmaal hard! Linkin Park is altijd welkom, maar helaas is hun tour is al maanden gepland. Ze krijgen hun eigen dagfestival in Werchter, gelukkig een week na Graspop, zodat we nog even kunnen recupereren. Ook Papa Roach staat intussen op de affiche en waarschijnlijk zullen nog enkele namen uit hetzelfde genre dezelfde keuze maken en de trip maken naar Werchter.

Nog eens Iron Maiden? De ‘The Run For Your Lives World Tour’ dendert ook in de zomer van 2026 verder door Europa, maar het is Live /s Live die uitpakt met een metalmonday. De band liet al weten dat ze hierna een sabbatjaar nemen, dus ook voor de editie van 2027 kunnen we de Britse band schrappen.

Wie moeten we schrappen zoals aerosmith-steven-tyler-live-concertAerosmith liet Graspop in 2017 links liggen. Ze werden nog eens aangekondigd voor 2020 en 2021, maar die edities gingen op slot door een virusje. In 2022 zouden ze eindelijk de gedroomde headliner zijn met een exclusieve Benelux-show. Helaas staken ook toen virale beestjes stokken in de wielen. Jaren later lijkt de kans verkeken, want de stem van Steven ligt aan het einde van zijn negen levens en de band zal waarschijnlijk niet meer optreden.

Wie moeten we schrappen SAOD System of a DownSystem of A Down moeten we helaas ook schrappen. Er is nog een minuscuul waterkansje voor een eigen dag in Werchter, maar stilaan vrezen we dat we tot 2027 moeten wachten. Metallica hoeven we ook niet te verwachten, de heren zijn nog volop bezig met hun ‘M72 World Tour’ en zijn tijdens zowel Graspop als Werchter al bezet.

Graspop Metal Meeting 2026

Graspop Metal Meeting 2026 vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 juni op zijn vertrouwde Stenehei in Dessel. De ticketverkoop voor Graspop 2026 loopt binnenkort via Ticketmaster. Verder hebben we al enkele tips voor wie zich wil wagen aan stagediven of crowdsurfen.

Graspop Metal Meeting 2026 tickets

Graspop Metal Meeting 2026
Graspop Metal Meeting 2026
Tags: A Knight Under Maria's Altar A Perfect Circle A Wilhelm Scream Aeveris Alice Cooper All Shall Perish All Time Low Alludence Alter Bridge Angus McSix Arch Enemy Architects Arson Avatar Babymetal Bad Omens Battle Beast Behind Bars Biebob Black Label Society Breaking Benjamin Bring Me The Horizon Broadway Calls Bury Tomorrow Carnation Catbite Catch Your Breath Cavetown Channel Zero Comeback Kid Common Thread Counterparts Crawlers Creeper Crime In Stereo Currents Danko Jones Daughtry Dave Hause Dave Mustaine Dee Snider Def Leppard Defeater Desolated Distant Disturbed Dominum Dropkick Murphys Dying Fetus Electric Callboy Eluveitie Far Beyond Faun Fireforce Fleddy Melculy Foreigner Fractured Insanity Frank Turner Free Throw Gatecreeper Get The Shot Ghost Gnome Gojira Gridiron Hanabie Hed PE Helloween Hellripper Helmut Lotti Hemelbestormer Hexa Mera Ho99o9 Hollywood Undead Hope Erodes Hot Mulligan Hot Water Music Ice Nine Kills Ignite Imminence Iron Maiden Jaya The Cat Joyce Manor Just Mustard Kali Masi Kublai Khan Landmvrks Leprous Limp Bizkit Magnolia Park Majestica MakeWar Malevolence Mammoth Mantah Marteria Megadeth Midnightmares Millhaven Modern Life Is War Mouth Culture My Chemical Romance Noord Northcote One Step Closer Orden Ogan Oso Oso Pantera Parkway Drive Pennywise Picture Pierce The Veil President Primal Creation Primal Fear Prince Daddy Queensrÿche Rectal Smegma Reject The Sickness Ronker Rudenya Sabaton Sanity's Rage Septicflesh Sevendust Signs of Algorithm Sincere Engineer Slaughter To Prevail Slayer Sleep Token Social Distortion Soft Play South of Salem Spanish Love Songs Speed Queen Spineshank Static Vision Static X Strike Anywhere Suicide Silence Sulfeet Sunami Temptations For The Weak The Darkness The Devil Wears Prada The Dirty Nil The Fifth Alliance The Great White Nothing The Hives The Hotelier The Hyena The Menzingers The Plot In You The Pretty Reckless The Rasmus The Sleeping Souls Three Days Grace Thrown Tigers Jaw Tons of Rock Trenchwar Trivium Trix Antwerpen Twisted Sister Vandenberg Volbeat Wargasm Ways Away Wildheart Wind Rose Within Temptation Ye Banished Privateers

Post navigation

Previous: Eerste namen voor Jera On Air 2026
Next: Live /s Live keert terug in 2026 met Iron Maiden

Nog meer scrollen

Knocked Loose
1 min read
  • Graspop

Knocked Loose promoveert naar North Stage headliner op Graspop 2026

4 weken ago
Twisted Sister Graspop
1 min read
  • Graspop

Twisted Sister annuleert festivalzomer en Graspop 2026

1 maand ago
The Offspring
2 min read
  • Graspop

Sintermetal strooit met 25 nieuwe namen voor Graspop 2026

3 maanden ago
Sfeer - Graspop Metal Meeting ©GMM - Chris Stessens
4 min read
  • Graspop

Ticketinfo en prijzen Graspop 2026 bekend

4 maanden ago
Sfeer - Graspop Metal Meeting ©GMM - Chris Stessens
2 min read
  • Graspop

Graspop 2026 draait de volumeknop open met 91 nieuwe namen

4 maanden ago
Sabaton
1 min read
  • Graspop

Graspop 2026 maakt ook de headliners bekend voor de slotdag

4 maanden ago

Volgende Evenementen

mrt 13
13 maart - 14 maart

Headbangers Parade

mrt 13
13 maart - 14 maart

Brews & Blasts

mrt 14
Gehele dag

Berserkr

mrt 20
20 maart - 21 maart

Oilsjt Omploft

mrt 21
Gehele dag

Kaiserfest

mrt 21
21 maart - 28 maart

Tomorrowland Winter

Bekijk kalender

Alex Agnew @ Sportpaleis

Alex Agnew - No More Heroes

Simple Plan & Neck Deep @ Brussels

Simple Plan Bigger Than You Think! Europe Tour 2026 with special guest Neck Deep at Forest National

Amon Amarth @ Lotto Arena

Amon Amarth - Lotto Arena Antwerp - The Allfather Awakens Europe 2026

Channel Zero @ Lotto Arena

Channel Zero - The End of An Era – The Final Arena Show

XDR – Back to the Beginning

Xander De Rycke Back to the Beginning

Manowar @ Sportpaleis Antwerpen

Manowar Kings Of Metal – Fighting The World Tour @ Sportpaleis Antwerpen
  • Over 99 Festivals
  • Contact
  • FAQ
  • Informatie die we over u verzamelen
  • Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Spotify
Go to mobile version
99 Festivals wilt open zijn over de gegevens die wij en derden verzamelen en over hoe we die gegevens gebruiken. Zo behoudt u optimaal de controle over uw persoonlijke gegevens.OKInformatie die we over u verzamelen