Skip to content
7 maart 2026
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Spotify
99F_Header

99 Festivals

Hier start jouw Belgische festivalzomer

Primary Menu
  • Festivals
    • België
      • Graspop
      • WerchterRock Werchter
        • Rock Werchter
        • TW Classic
        • Werchter Boutique
      • Couleur Café
      • Paradise City
      • Dour
      • Suikerrock
      • Brakrock
      • Lokerse Feesten
      • Alcatraz
      • PukkelpopPukkelpop
    • Nederland
      • This is Live
        • Paaspop
      • Loud Noise
      • Best Kept SecretBest Kept Secret
      • PinkpopPinkpop
      • Jera On Air
      • Down The Rabbit Hole
      • LowlandsLowlands
    • Europa
      • Sziget
      • Lollapalooza
      • Duitsland
      • Denemarken
      • Frankrijk
      • Oostenrijk
      • Spanje
      • UK
    • Free
    • Calling From The Underground
  • Artiesten
  • Festival Kalender
    • Gratis
    • Indoor
  • Festivaltips
    • Tickettips
      • Love your ticket & don’t show it!
    • Campingtips
      • Toiletgerief
    • Kledingtips
    • Eerste Hulp Bij Festivals
      • Crowdsurfen en stagediven voor dummies
  • Festival Checklist
  • Contact
    • 99 FAQ
Light/Dark Button
  • Home
  • België
  • Lokerse Feesten
  • Festivalverslag Lokerse Feesten 2018: dag #1
  • Lokerse Feesten

Festivalverslag Lokerse Feesten 2018: dag #1

8 jaar ago 3 min read

Op de eerste dag van de Lokerse Feesten 2018 zagen we meteen dat de leeftijd een stukje hoger lag dan gemiddeld, maar vele aanwezigen leken zich terug in hun jeugd te wanen. Daar zat ongetwijfeld de komst van Simple Minds voor iets tussen. Jasper Steverlinck – maar vooral Arsenal – mocht iedereen opwarmen voor de iconisch band het hoofdpodium beklom.

Jasper Steverlinck

Klokslag 20u en Jasper Steverlinck mocht de 44ste editie van de Lokerse Feesten op gang trappen. Dat optreden kon al meteen op heel wat belangstelling rekenen, want het terrein was al aardig gevuld.

Meer dan een gitaar en piano – en af en toe een strijkkwartet – had Steverlinck niet nodig om er een rustige en ingetogen set van te maken. Niets verrassends, met als gevolg dat vele festivalgangers hun aandacht verloren tijdens het optreden. De volgende band mocht Lokeren eens goed wakker schudden.

Arsenal

De zon ging stilletjes onder, maar de temperatuur bleef maar stijgen… Oorzaak: Arsenal! Het eerste nummer van de set, Low Sun Long Shadow, was meteen een pareltje van hun nieuwe plaat “In The Rush Of Shaking Shoulders”. Dankzij die sterke start – al vroeg in de set kregen we Amplify en Estupendo voorgeschoteld – bleef het tropisch klimaat nog even hangen rond de Grote Kaai.

Als gevolg van de aanslepende hitte gaf frontman John het publiek de tip om voldoende te drinken. Die boodschap leek aan te komen, want aan de bar stond er meteen een massa mensen om bij te tanken.

John liet weten dat hij z’n stem wat spaarde tussen de nummers door, maar pakte vervolgens stevig uit met Whale, Saudade, Melvin en Lotuk. We komen woorden tekort om te beschrijven hoe geweldig de sfeer – op én naast – het podium was. Arsenal kwam, zag en overwon.

VRWRK

Snel naar de Red Bull Elektropedia Room voor een stukje mee te pikken van VRWRK. Tot onze verbazing was de opkomst vrij mager en dat was zonde voor een band die de KluB C van Rock Werchter 2017 nog in vuur en vlam zette. De show zorgde helaas niet voor vuurwerk, maar dat had niets te maken met de muziek en inzet van het Brussels duo en zanger Salem Khazali.

Simple Minds

Simple Minds betrad het podium en liet ons meteen alle kleuren van de regenboog zien, letterlijk dan. De Schotse band bracht een gigantische wall mee vol prachtige visuals. Een grote meerwaarde, want het zette de set wat kracht bij – en dat was nodig.

Al vroeg in de set leek de sfeer er goed in te zitten en het publiek at uit de hand van Jim Kerr. De man weet na al die tijd nog steeds hoe je een publiek bespeelt. Toch werd die positieve lijn niet een heel optreden lang doorgetrokken, want de band schakelde over op automatische piloot en daardoor verloor de set wat aan kracht.

We herinneren ons nog levendig hoe Jim Kerr en de zijnen zich dubbel plooiden op TW Classic 2014 als voorprogramma van The Rolling Stones en dat voor 65.000 toeschouwers. Dat dubbel plooien ontbrak in Lokeren helaas. Simple Minds leverde uiteraard een oerdegelijk concert af, maar het kon gisteren niet tippen aan de ijzersterke performance van Arsenal.

Foto’s: Geert Van De Velde – Wim Heirbaut – Lore Steveninck

Tags: Arsenal Grote Kaai Jasper Steverlinck Simple Minds VRWRK

Post navigation

Previous: Opmerkelijke line-up voor de Petit Bazar van Pukkelpop
Next: Sabaton, Airbourne, Parkway Drive en meer naar Wacken 2019

Nog meer scrollen

Lokerse Feesten Main
2 min read
  • Lokerse Feesten

Een avond vol neon op de Lokerse Feesten 2026

24 uren ago
Lokerse Feesten Main
2 min read
  • Lokerse Feesten

De Lokerse Feesten 2026 zetten de Grote Kaai in vuur en vlam

1 week ago
Dropkick Murphys
2 min read
  • Lokerse Feesten

Iers volksfeest op de Lokerse Feesten 2026 met Dropkick Murphys en co

1 maand ago
Pommelien Thijs Pukkelpop
2 min read
  • Lokerse Feesten

Popsterren van eigen bodem naar Lokerse Feesten 2026

3 maanden ago
Lokerse Feesten Main
2 min read
  • Lokerse Feesten

Lokerse Feesten 2026 breidt uit met nieuwe acts

3 maanden ago
Lenny Kravitz at Rock Werchter 2024 - Mia Ross
1 min read
  • Lokerse Feesten

De Lokerse Feesten 2026 trappen af met Lenny Kravitz

4 maanden ago

Volgende Evenementen

mrt 6
6 maart - 7 maart

Rampage Weekend

mrt 7
Gehele dag

Ieper Hardcore Fest Winter

mrt 13
13 maart - 14 maart

Headbangers Parade

mrt 13
13 maart - 14 maart

Brews & Blasts

mrt 14
Gehele dag

Berserkr

mrt 20
20 maart - 21 maart

Oilsjt Omploft

Bekijk kalender

Alex Agnew @ Sportpaleis

Alex Agnew - No More Heroes

Simple Plan & Neck Deep @ Brussels

Simple Plan Bigger Than You Think! Europe Tour 2026 with special guest Neck Deep at Forest National

Amon Amarth @ Lotto Arena

Amon Amarth - Lotto Arena Antwerp - The Allfather Awakens Europe 2026

Channel Zero @ Lotto Arena

Channel Zero - The End of An Era – The Final Arena Show

XDR – Back to the Beginning

Xander De Rycke Back to the Beginning

Manowar @ Sportpaleis Antwerpen

Manowar Kings Of Metal – Fighting The World Tour @ Sportpaleis Antwerpen
  • Over 99 Festivals
  • Contact
  • FAQ
  • Informatie die we over u verzamelen
  • Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Spotify
Go to mobile version
99 Festivals wilt open zijn over de gegevens die wij en derden verzamelen en over hoe we die gegevens gebruiken. Zo behoudt u optimaal de controle over uw persoonlijke gegevens.OKInformatie die we over u verzamelen