Dranouter is een warm dorpje aan de voet van de Kemmelberg, waar de koeien nog rustig herkauwen, maar waar één keer per jaar plots 55.000 vrolijke mensen neerploffen voor Festival Dranouter 2026. De organisatie liet de voorbije weken mondjesmaat namen los als kruimels richting een muzikale menu, maar het mag duidelijk zijn dat we dit jaar afbuigen richting Pop Dranouter. De nieuwste toevoeging is The Kooks, die zich netjes in het rijtje nestelen bij ZAZ, Sylvie Kreusch, Pommelien Thijs en Dressed Like Boys.
Maar geen paniek, het festival van new traditions, blijft ook stevig in de folkmodder staan met Flip Kowlier die 25 jaar ‘Ocharme Ik’ viert, Bart Peeters en zijn Ideale Mannen, Roberta Gulisano, Gustave Brass Band, Kadril met special guests, Ise, Camilo Donoso, De Dolfijntjes, Katherine Priddy, Die Verdammte Spielerei kaept Kaempfert en levende legende Raymond van het Groenewoud.
Festival Dranouter 2026
Festival Dranouter 2026 zal plaatsvinden op de festivalweide van ’t Folk in het gelijknamig West-Vlaamse dorpje Dranouter op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 augustus. Tickets zijn verkrijgbaar via de website waar een combikaart momenteel 180 euro kost of 208 euro met camping. Een dagkaart heb je vanaf 109 euro of 137 euro als je overnacht in het West-Vlaamse landschap. Je hebt hiervoor de keuze tussen de Traditionele Camping, Stille Camping, Mobilhome Camping of Plus Camping.

