Deze week zwaaien de festivalpoorten van Brakrock 2025 open. Wat ooit begon als een eigenzinnig initiatief aan de oevers van De Nete, is intussen uitgegroeid tot de Belgische hoogmis voor liefhebbers van scheurende gitaren, kapotte stembanden en moshpits met karakter. Ook dit jaar krijgen we drie podia om je volledig op uit te leven, middenin het groen met een stevig opgepimpte Lakestage.
Brakrock is een punkfestival in zijn ruwste vorm. De bands volgen elkaar zeer snel op in de timetable, het tempo is zowel voor als op de podia enorm hoog. Met onderstaande aanraders heb je gelukkig extra tijd om het festivalterrein te verkennen. Gebruik onze checklist om je festivalzak te maken en controleer nog een laatste keer je campingspullen. Toppers voor komende editie zijn Millencolin, Frank Turner & The Sleeping Souls, Authority Zero, Agnostic Front, Circle Jerks, Madball, Ignite en veel meer.
Vrijdag 1 augustus
Woodstage (14u40 – 15u20): Brakrock trapt de boel meteen stevig op gang met MDC, een legendarische band uit de eerste golf van de Amerikaanse hardcorepunk. Geen opwarmertje, maar een mokerslag recht in het gezicht van alles wat fout loopt in het systeem. Vanaf de eerste minuut wordt er tegen de schenen geschopt van elke vorm van uitbuiting, onderdrukking en burgerlijke braafheid. Deze Amerikanen komen niet om te debatteren, maar om te brullen.
Lakestage (15u20 – 15u55): Punkrock uit de Kempen, we mogen het stilaan noteren als een genre op zich. Die van Itches doet het dan weer net dat tikkeltje eigenwijzer dan de rest. Ze noemen zichzelf al eens Carapunk, wat dat ook mag betekenen. Maar zodra ze op het podium staan barst het blik open met een lokaal brouwsel van rammelende garagerock, freakbeat, oerpunk, een scheut krautrock en zoveel meer.
Woodstage (16u00 – 16u40): Fire Sale is niet zomaar een zoveelse punkrockband, het is een melodische supergroep met onder andere kleppers als Chris Swinney van The Ataris en Matt Riddle, bekend van z’n werk met onder meer Pulley, Face To Face en No Use For A Name. Ze klinken als de perfecte soundtrack bij een verloren scène uit American Pie. Verwacht je aan een catchy, nostalgisch en allereerste Europese show.
Lakestage (22u50 – 23u45): Gino’s Eyeball is back en speelt meteen een thuismatch! Wat in 1999 begon op school in Lier met het motto ‘making fun and making friends with rock ‘n’ roll’, groeide uit tot een rondrazende rollercoaster die zowat elk jeugdhuis, club en café in Vlaanderen en ver daarbuiten op z’n kop zette. Na bijna tien jaar stilte keren de mannen van Gino’s Eyeball terug en verwacht je aan poppy punkrock vol puberale humor, verrassende setlist en een sound die nog altijd even fris als fout is.
Lakestage (00u15 – 01u00): Die van de Kempen hebben meestal al een stevige hoek af, maar bij de Wallaroos lijkt het hele blok gewoon verdwenen. Wat ze exact voorstellen of uit welke instelling ze ontsnapt zijn? We hebben geen idee, maar als het woord eclectisch ooit een mascotte nodig heeft in een woordenboek, dan mogen zij gerust in kleurrijke outfits poseren.
Waar Pommelien Thijs de regenboog over je kater schildert, hebben deze gasten hem eerst leeggezopen, uitgespouwd en de kabouter met gouden pot in de fik gestoken. Dat kot moet toch kapot, dus doe maar even zot, de kater is pas voor morgen!
Zaterdag 2 augustus
Woodstage/Lakestage (11u45 – 12u20): Voor het middaguur krijg je al meteen een muzikale tweestrijd geserveerd met Corbillard op de Woodstage en Røyking aan de LakeStage. In de ene hoek krijg je dodelijk strakke Franstalige punkrock die al vijftien jaar als een woedende wind over onze taalgrens raast. Aan de andere hoek staat Nederlandstalige herrie, recht uit de strot en lekker schurend tegen je katerkop.
Wie graag een donker lesje Frans wil, moet op tijd naar de Woodstage voor Corbillard met gitzwarte punkenergie. Bonuspunten voor wie weet dat hun bandnaam gewoon ‘lijkwagen’ betekent. Liever felle kleuren en een vleugje absurdisme herrie? Dan moet je richting LakeStage, waar Røyking je kater in neonlicht doopt.
Riverstage (13u35 – 14u15): Steve Caballero is een levende legende op vier wieltjes, maar ruilt z’n skateboard in voor een gitaar bij Urethane en doet dat nog goed ook. Misschien is het een vriendendienst van een andere icoon op wieltjes, maar intussen staan ze toch mooi op de nieuwe Tony Hawk’s Pro Skater. Het walhalla voor wie opgroeide met digitale kickflips en legendarische soundtracks. Hadden we dit maar een generatie eerder gehad, maar beter laat dan nooit!
Riverstage (14u55 – 15u40): Nu we toch bezig zijn over THPS, iedereen die ooit Tony Hawk’s Pro Skater 3 in z’n console heeft gehad kent de legendarische intro van ‘Not The Same‘. Het nummer dat niet alleen digitale knoppenskaters beroerde, maar ook een wereldwijde Pepsi-reclame inkleurde. Maar Bodyjar is zoveel meer dan een iconische nummer. Met 13 albums op de teller en een live-reputatie die staat als een huis, keert de band na meer dan tien jaar eindelijk terug naar Europa. De naastliggende Nete zal kolken wanneer deze Aussies de Riverstage betreden.
Woodstage (15u40 – 16u20): Het doek is (voorlopig) gevallen over Sum 41, maar elk nadeel heeft z’n voordeel, want leadgitarist Brown Tom Thacker heeft weer tijd zat voor zijn eerste liefde bij de Canadese punkrockers van GOB. Wie naast de Tony Hawk’s Pro Skater-games ook nog NHL in huis had of ooit de soundtrack van American Wedding uit z’n kop zong, hoeft maar een paar seconden van hun set te horen om het mee te brullen tot de vogeltjes van Park Ter Elst collectief uit de bomen vallen.
Riverstage (17u50 – 18u45): Denk aan Weezer, maar dan nog een tikje geschifter! Welkom in de wereld van Nerf Herder met Parry Gripp aan het roer. (@Brakrock: Geef hem een plekje vrij op de American Socks Stage voor z’n solowerk?). Ze brengen een heerlijk schooluur vol nerdcore met popcultuurreferenties, meezingers en melodische punk die perfect past bij binge-watching. vergeet je vriendin niet, want ze zijn ooit begonnen met die iconische intro van Buffy the Vampire Slayer.
Brakrock 2025
Brakrock Ecofest 2025 vindt plaats op vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus in het park aan de Kasteelruïne Ter Elst te Duffel. combitickets zijn voorlopig nog beschikbaar via de website aan 143,1 euro. Er zijn ook nog steeds dagtickets te koop aan 72,08 euro. Wie nog een impulsieve kramp krijgt, kan tickets aan de kassa kopen voor 159 euro. Camper Brak voor kampeerwagens is helaas al uitverkocht, maar een plekje op de gewone camping kan je nog reserveren aan 18 euro.
Ben je nieuwsgierig of onbekend is met Brakrock, dan kan onze reviews van 2022, 2023 of 2024 bekijken. Verder hebben we nog enkele tips voor wie zich wil wagen aan stagediven of crowdsurfen! De festivalzomer van 2025 sluiten we af met Punx In The Pit 2025 in De Schorre.



